המשימה שלנו

המשימה שלנו:
להציל חיים

ארגון הצלה ללא גבולות חרט על דגלו את ערך החיים. משימתנו הבלעדית היא להציל חיים בכל מקום אשר נידרש אליו, להרחיב את פעילות הארגון ולהרחיב את כח האדם אשר יתפקד באירועי חירום.

פעילות הארגון

הצלת נפשות היא הערך שמוביל את רוח הארגון וברוח זו אנו נותנים מענה קהילתי רחב אשר נוסף על אירועי החירום. ארגון הצלה ללא גבולות לקח תחת חסותו פרויקטים רבים אשר נועדו להציל גם את רוחם של אלה הזקוקים לכך. החל מפעילות יום יומית עם נוער בסיכון ועד פרויקטים למען ניצולי השואה. הארגון מפיח חיים בלבבות אלה הנצרכים לכך.

Emergency Medical Response

תגובה רפואית לשעת חירום

משימתו של ארגון הצלה ללא גבולות הוא לתת מענה מיידי בעת חירום. כוחות ההצלה הממשלתיים וכוחות השיטור או הכיבוי האמונים על פיקוד האירוע הם מסורבלים וזמן ההגעה הקריטי יכול להיות ההבדל בין חיים למוות. לכן מטרת הארגון הוא להיות הגוף שיוזנק ויגיע במהירות האפשרית  לאירועי חירום וייתן את הטיפול הראשוני לפצועים.

תפקיד הארגון הוא לבצע את המשימות המורכבות זאת בהתאם לנסיבות האירוע. לכוון ולקלוט את כוחות הסיוע הממשלתיים עם הגעתם אל אזור האירוע.

תוכניות קהילתיות

ארגון הצלה ללא גבולות פועל ללא ליאות להציל נפשות בישראל. בין המטרות אשר לקח הארגון על עצמו, הוא טיפול בפוסט טראומה לילדים אשר נפגעו בפיגועי טרור וילדי אזור עוטף עזה.

החוויות הקשות אשר עוברים על ילדי הדרום, מותירה בהם צלקות רבות ופוגעת בחוויית הילדות של הנפגעים. ארגון הצלה ללא גבולות הקים חווה טיפולית בקיבוץ אורים הממוקם בעוטף עזה הנותן מענה לילדים בטראומה.

התוצאות המרשימות של החווה הטיפולית על ילדי ישראל אינן ניתנות לתיאור. חיוכם הרחב של הילדים המסיימים את הטיפול, הם עדות מרשימה לתוצאות הטיפול בחווה של ארגון ההצלה ללא גבולות.

בנוסף פועל הארגון בפרויקטים רבים הנוגעים לקהילה ובהם פרויקט עזרה ותמיכה לניצולי שואה בשיתוף עם סטודנטים להעלאת התודעה בקרב הצעירים ליחס אוכלוסיית ניצולי השואה. ושיפור תנאי מחייתם של הניצולים על ידי ארגון הצלה ללא גבולות.

Community Programs
International Missions

משימות בינלאומיות

ארגון הצלה ללא גבולות מתנוסס ברחבי העולם אודות לפעילות ענפה של הארגון ברחבי העולם במתן סיוע רפואי לאזורים מוכי אסון טבע.

הארגון לקחת תחת חסותו את פרויקט הכשרה עולמית אשר תפקידו להכשיר מקומיים ולמקם צוותים מקצועיים ומצוידים על מנת להיות מוכנים בכל עת לכל אסון שחלילה יקרה. הצוותים הבינלאומיים נותנים מענה גם לאירועים המתרחשים בשוטף באזור מגוריהם.

הארגון פועל במישורים בינלאומיים הכל אודות תמיכתכם בארגון ובפועלו. פעילות הארגון בהצלת חיים היא ערך יסוד בהקמתו והמשך תנופתו.

מתנדבים ברחבי העולם

בשנת 2004 הארגון קיבל תפנית בעלת ערך משמעותי בתפקודו הייחודי. רעידת אדמה עוצמתית השנייה בגודלה ועוצמתה בעת המודרנית ואחת מהקטלניות ביותר בעת המודרנית. תקפה את חופי האוקיינוס ההודי. עוצמתה של רעידת האדמה המחרידה גבתה את חייהם של מעל 280 אלף בני אדם ופצעה עוד רבבות.

צוות הצלה ללא גבולות אשר נשלח לאזור על פי בקשת הרב מרדכי אליהו זצ"ל היה מין הראשונים שהגיעו ותרמו לטיפול הפצועים. הצוות מילא את ייעודו והציל נפשות רבות ותרם תרומה אדירה לאסון בקנה מידה בינלאומי.

בעקבות המקרה ולאחר פניות רבות מארגוני ההצלה שונים ברחבי העולם. מאז שנת 2007  הקים הארגון מערכים בינלאומיים של צוותי רפואה וצייד אותם בציוד רפואי מתקדם על מנת שיהיו פרושים ברחבי העולם ולהגיע במהירות אל מוקדי חירום אשר מתאפיינים באסונות טבע.

Volunteers Around The World