מתנדבים ברחבי העולם

הראשונים בכל מקום

ארגון הצלה ללא גבולות שם לו למטרה להציל חיים בכל מקום ולהיות הראשון להגיב לאסונות טבע בינלאומיים. כיום הצוותים של הארגון מוכנים בכל עת לכל מקום אליו ידרשו.

Volunteers Around The World

מתנדבים ברחבי העולם

בשנת 2004 הארגון קיבל תפנית בעלת ערך משמעותי בתפקודו הייחודי. רעידת אדמה עוצמתית השנייה בגודלה ועוצמתה בעת המודרנית ואחת מהקטלניות ביותר תקפה את חופי האוקיינוס ההודי. עוצמתה של רעידת האדמה המחרידה גבתה את חייהם של מעל 280 אלף בני אדם ופצעה רבבות.

צוות הצלה ללא גבולות אשר נשלח לאזור על פי בקשת הרב מרדכי אליהו זצ"ל היה מין הראשונים שהגיעו לסרי לנקה ותרמו לטיפול של למעלה מ2500 פצועים. הצוות מילא את ייעודו והציל נפשות רבות ותרם תרומה אדירה לאסון בקנה מידה בינלאומי.

בעקבות המקרה ולאחר פניות רבות מארגוני הצלה שונים ברחבי העולם. מאז שנת 2007  הקים הארגון מערכים בינלאומיים של צוותי רפואה וצייד אותם בציוד רפואי מתקדם על מנת שיהיו פרושים ברחבי העולם ולהגיע במהירות אל מוקדי חירום אשר מתאפיינים באסונות טבע.

מטרת הצוותים הבינלאומיים

הצוותים הבינלאומיים נפרשו ברחבי העולם על מנת לתת מענה מהיר ויעיל באירועי חירום באזורים בהם הם קיימים. מענה בשוטף לאירועי חירום יום יומיים ולבצע את פעולות הארגון בכל רחבי העולם.

הצוותים שפרושים ב14 מדינות סביב הגלובוס הם המענה הראשוני והיעיל ביותר לאסונות טבע אשר מתרחשים סביב העולם. הצוותים עוברים אימונים והכשרות מיטביות על מנת להיות המקצועיים ביותר ולהציל חיים במהירות האפשרית. זמן התגובה ומקצועיות הם המוטיב העיקרי של אותם צוותים.

 

אור לגויים

ארגון הצלה ללא גבולות חרט על דגלו לעזור ולתת יד לכל אדם באשר הוא ללא הבדלי דת וגזע. להיות אור לגויים ולהעלות את תדמיתה של ישראל בעולם.

בימים בהם ישראל מתמודדת מול גורמי טרור ומול ארגונים אנטישמיים היוצאים בהכרזות אנטי ישראליות כלפי מדינת ישראל ומשפיעים על השיח הציבורי .  ארגון הצלה ללא גבולות פועל על מנת לשנות את השיח ולהשפיע על השיח הציבורי ברחבי העולם על ידי מתן סיוע  יום יומי לאירועי החירום.

בעקבות מבצעי הסיוע הגדולים של ארגון הצלה ללא גבולות זכתה ישראל להוקרה רבה בעולם. לא פעם הצוותים של הארגון מצאו עצמו עומדים לבד בסיוע לאסונות טבע כאשר צוותים אחרים מהעולם הגיעו באיחור של ימים. פעולות אלה תורמות למעמדה של ישראל ולשיח כלפי מדינת ישראל ברחבי העולם.

 

תפקוד הצוותים

הצוותים שלנו מונים 14 במספרם ב14 מדינות ברחבי העולם בעלות אופי של אסונות טבע ומוכנים בכל עת להגיב במהירות האפשרית.

הצוותים מצוידים במכשור רפואי מתקדם ויישום חירום המאפשרות להם להיות בתיאום רציף עם כלל הגורמים המוצבים לסייע בעת מקרה חירום. תפקידם המרכזי הוא לתת מענה מהיר לפצועים בשטח, להתחבר למרכזי ההצלה האזוריים וליצור שת"פ מלא מול הרשויות באותה מדינה.

הצוותים מתרגלים עצמם מעת לעת במהירות תגובה ובתיאום. תרגילים אלה נועדו על מנת לשפר את יכולתם של הצוותים ולהגביר את רמת מקצועיותם באירועי חירום המאופיינים כאסונות טבע.

המשימה של הארגון

עוד על המשימה של ארגון הצלה ללא גבולות:

ארגון הצלה ללא גבולות חורט על דיגלו להציל חיים באשר הם, לכל אדם ובכל זמן.