תגובה רפואית לשעת חירום

הראשונים להציל

ניסיון העבר וההווה לימד אותנו שהצלת חיים תלויה בתגובה מיידית לאירועי החירום. לכן 5 הדקות הראשונות נקראות חמש דקות הזהב ארגון הצלה ללא גבולות הוא הראשון להיות ולהציל חיים במהירות תגובה שהוכיח את ביצועי הארגון.

Emergency Medical Response

תגובה רפואית לשעת חירום

משימתו של ארגון הצלה ללא גבולות הוא לתת מענה מיידי בעת חירום. כוחות ההצלה הממשלתיים וכוחות השיטור או הכיבוי האמונים על פיקוד האירוע מסורבלים וזמן ההגעה הקריטי יכול להיות ההבדל בין חיים למוות. לכן מטרת הארגון הוא לפרוס את מקסימום אנשי רפואה שיוזנק ויגיע במהירות האפשרית לאירועי חירום וייתן את הטיפול הראשוני לפצועים.

תפקיד הארגון הוא לבצע את המשימות המורכבות זאת בהתאם לנסיבות האירוע. לכוון ולקלוט את כוחות הסיוע האחרים עם הגעתם אל אזור האירוע.

המטרה – יעילות מבצעית

מתנדבי ארגון הצלה ללא גבולות עוברים הכשרה מקצועית על ידי אנשי רפואה מובילים ועל ידי תכניות סימולציה מתקדמים על מנת לשפר ביצועים ולהגיב היטב בשעת חירום.

בנוסף להכשרתו, המתנדב מצויד במכשיר קשר מהמתקדמים בעולם. על הגלים הללו מחוברים כלל מוקדי החירום ואלו מספקים עבורו את האירועים השוטפים והזנקת כוחות הצלה אל מקום האירוע.

למתנדב ערכה רפואית המצוידת במכשור וציוד רפואי מתקדם, כזה הנותן מענה לכל אירוע חירום אשר מתקיים. המתנדבים שלנו הראשונים להיות ולהציל חיים באירועי החירום.

 

תרגול אירועי חירום

הארגון פועל מעת לעת לשפר את יכולות המתנדבים. על כן אנו מבצעים תרגילי חירום גדולים בשיתוף עם פיקוד העורף ויחידות החילוץ הממשלתיות. תרגילים אלו מספקים עבור המתנדבים שלנו ביצועים משופרים ויכולות תיאום מהירות עם כלל הגורמים בשטח.

הארגון הקים חפ"ק נייד ובו חברים גורמים רפואיים מובילים הנותנים מענה מיידי במקומות אשר מתפתחים בהם אירוע חירום גדולים כדוגמת התחממות בגזרות השונות אשר מאוימות טרור או מלחמה.

שיפור יכולות הארגון מתורגמות להצלת חיים של אלפי אנשים.

 

אירוע חירום תחת אש

ארגון הצלה ללא גבולות הוקם תחילה בתחילתה של האינתיפאדה השנייה וככזה הארגון מנוסה וערוך למענה חירום תחת אש ובמקומות בעלי סיכון גבוה לשם כך דואג הארגון למגן את המתנדבים באפודים קרמיים הנמצאים באזורי אירועי פח"ע.

מתנדבי הארגון מחרפים נפשם על מנת להציל נפשות ולתת את הטיפול היעיל והמקצוע ביותר גם באזורי סיכון גבוה.

מערך הארגון בכל רחבי בארץ מאפשר למתנדבים להיות בשלל הגזרות החמות ולתת סיוע גם בעת מלחמה תוך הכוונת כוחות טיפול בפצועים והערכת מצב לאירוע חירום שמתפתח. יכולות הארגון תורמות לכלל הארגונים הממלכתיים להבין את גודל האירוע ודרכי הטיפול בשעות חירום.

המשימה של הארגון

עוד על המשימה של ארגון הצלה ללא גבולות:

ארגון הצלה ללא גבולות חורט על דיגלו להציל חיים באשר הם, לכל אדם ובכל זמן.