תוכניות קהילתיות

גם בקהילה אנו תמיד ראשונים להיות

ארגון הצלה ללא גבולות פועל ללא לאות להציל נפשות בישראל. בין המטרות אשר לקח הארגון על עצמו, הוא טיפול בפוסט טראומה לילדים אשר נפגעו בפיגועי טרור וילדי אזור עוטף עזה.

Community Programs

תוכניות קהילתיות

ארגון הצלה ללא גבולות, עובד ימים כלילות כדי לשפר את חיי הקהילה כאן בישראל. יחד עם עזרת המתנדבים ואם עזרת התורמים אנו מצילים את הנפשות של אלו הזקוקים לכך.

יש לנו המון פרויקטים תחת הקטגוריה "תוכניות קהילתיות". את הפרויקטים העיקריים אנו נפרט לכם בעמוד הזה. ואת כל שאר הפרויקטים תוכלו למצוא תחת לשונית פרויקטים.

חלק קטן וחשוב מתוך ה – תוכניות קהילתיות

הקמת חווה טיפולית לילדים

בשנת 2003 אירע פיגוע מחריד ומזעזע בבית משפחת שאבו באיתמר, בו נרצחו האמא ושלושת ילדיה. אחד הילדים, עשהאל. נפצע קשה בפיגוע וטופל בשטח על ידי מתנדבי ארגון הצלה ללא גבולות טיפול אשר הציל את חיוו של עשהאל.

חודשים מספר אחר האירוע המחריד נפגש אריה לוי ממייסדיי הצלה ללא גבולות עם אבי הנער. בשיחה התברר שמאז האירוע עשהאל אינו מדבר, מפוחד ונמצא בטראומה מהאירוע.

אחד ממתנדבי הארגון עבד אז בחווה טיפולית בשיטה שהייתה אז די חדשה בארץ: הטיפול נעשה על ידי מדריכים מקצועיים בליווי רכיבה על סוס ולימוד שפה משותפת בין הילד לסוס. הרכיבה תורמת תרומה משמעותית לביטחון העצמי של הילד שמגלה שיש בכליו יכולות שליטה.

עשהאל שהגיע לחווה לצורך טיפול החל לפתע לדבר ולראשונה נחשף אביו על מאורעות האירוע מעינו של בנו וכן זכה לשמע מה היו מילותיה האחרונות של אשתו טרם עצמה את עיניה. בנוסף עשהאל נפתח לעולם בצורה מעוררת פליאה ואף זכה באליפות השחייה לנכים ועוד שלל תארים .

בעקבות ההצלחה של הטיפול, פעל ארגון הצלה ללא גבולות על פתיחת חווה בשיטה זו למען ילדים נפגעי טראומה בפעולות טרור. הארגון הקים את החווה הטיפולית בקיבוץ אורים ונותן תמיכה בעיקר לילדים מדרום הארץ. אזור אשר חווה קבע פעולות טרור על ידי טילים מחמאס בעזה.

 

פרויקט "יקרים לנו" עזרה לניצולי שואה.

ארגון הצלה ללא גבולות בשיתוף המחלקה לפעילות חברתית של מכללת ספיר הקים פרויקט ייחודי הנותן מענה לאוכלוסיית ניצולי השואה בדרום הארץ.

מטרת הפרויקט

מאחר ובישראל ישנם כ190 אלף ניצולי שואה אשר רבים מהם חיים בבדידות ובתנאים קשים. ומאחר ואוכלוסיית ניצולי השואה מוצאת עצמה פעמים מתמודדת לבד מול קשיים כלכלים ותנאי מחייה ירודים. שם לו הארגון למטרה להיות להם לעזר ולסייע לאוכלוסיית ניצולי השואה בדרום שגם חווה חרדות יתר עקב התקפות הטרור אל אזור הדרום.

פרטי התוכנית

מפגשים אישיים תדירים- הסטודנטים המשתתפים בפרויקט נפגשים באופן אישי עם הקשיש או הקשישה ונחשפים לסיפור חייהם של הניצולים. מתוך מפגשים אלו נבנים מערכות יחסים מיוחדים ואישיים בין הסטודנטים לקשישים. סיפור חייהם של הניצולים יתועד על ידי הסטודנטים ויוצא לאור. בפרויקט עבר כבר יצא לאור ספר מתכונים של קשישות ניצולות שואה.

בין היתר הארגון ידאג לעזרה פיננסית הכוללת מענקים של סלי מזון לקשישים ועזרה כספית לקניית תרופות. הארגון נותן מענה ייחודי בשיפוץ בתים של ניצולי שואה מעוטי יכולת, בעזרת תרומתו של הארגון הקשישים זוכים לבית חם הנותן מענה לכלל צרכיהם.

 

הצלה עם ערכים

שיתוף פעולה ייחודי זה של ארגון הצלה ללא גבולות בשיתוף הסטודנטים נותן את המענה הטוב ביותר עבור ניצולי השואה. הפגת בדידותם והרחבת המעגל החברתי של הקשישים משפיע באופן ישיר על התנהלותם ומצבם הנפשי שהופך לנלהב יותר.

בעבור הסטודנטים החוויה העשירה הזאת מביאה עמה ערכים נוספים אשר לא נקנים בעולם "החיצון". בעזרת הפרויקט אנו מגבירים את העלאת המודעות לשואה ומקנים ערכים של אכפתיות ועזרה לזולת אצל הסטודנטים. כמו כן סטודנט המשתתף בפרויקט זוכה למלגה המאפשרת את המשך לימודיו במכללה.

עולם חסד יבנה. אנו מזמינים אתכם להיות שותפים. התרומה שלכם תעזור לעוד ניצול שואה לחיות בכבוד הראוי לו ולתת יד להקניית ערכי חסד בקרב צעירים המשתתפים בפרויקט

המשימה של הארגון

עוד על המשימה של ארגון הצלה ללא גבולות:

ארגון הצלה ללא גבולות חורט על דיגלו להציל חיים באשר הם, לכל אדם ובכל זמן.