אודות

אודות ארגון הצלה ללא גבולות

הצלה ללא גבולות הינו ארגון מתנדבים ישראלי בפריסה בנילאומית המונה מעל 1,600 מתנדבים, פראמדיקים ורופאים המסורים להצלת חיים בכל העולם.

איך הכל התחיל?

סיפור הקמתו של ארגון הצלה ללא גבולות מתחיל בשלהי האינתיפאדה השנייה. עת התרחש פיגוע רצחני וקשה אשר בוצע על ידי מחבלים ליד קריית ארבע, שתי מורות שעשו דרכם חזרה מעותניאל נורו למוות.

אריה לוי ממקימי העמותה אשר היה מקורב לרב מרדכי אליהו זצ"ל, נכח בחדרו כאשר הגיעו שני רופאים אשר הוקפצו לאירוע המחריד וסיפרו לרב שאילו היה בידם את הציוד המתאים היו יכולים להציל את הנשים. הרב השתומם ופנה אל אריה לוי אשר כבר אז עסק בתחום הרפואי בשאלה "אין ארגון הצלה ביו"ש?"  ושנענה בשלילה הנחה את אריה לוי להקים ארגון הצלה מיידי באזור יו"ש.

אריה לוי לקח על עצמו את ברכת הרב והתחיל בהקמתו של הארגון. תחילה ניגש אל קב"ט ביתר עלית רענן עמרן ואל יצחק בואניש ז"ל אשר נרצח בפיגוע בסמטת המתפללים, אז שימש כקב"ט קריית ארבע ויחד הגדירו את הצרכים ואת השיטה של ארגון הצלה ללא גבולות.

בעקבות הקמתו של ארגון הצלה ללא גבולות, אזור יהודה ושומרון שעד שנת 2000 היה חסר בצוותי רפואה בעת חירום קיבל תפנית ומערך הצלה ללא גבולות פרש צוותי רפואה באזור עם אמצעי קשר וציוד רפואי מתקדם. מהלך שקיצר משמעותית את זמני ההגעה באירועים טרגיים או פעולת טרור תוך מתן עזרה רפואי הולם ומתקדם לפצועים.

מי אנחנו

על ארגון הצלה ללא גבולות מופקדים יו"ר הארגון וממייסדיו חנן מלכה. איתו סגן היו"ר וממייסדו אריה לוי. תחתם נמצאים אנשי עשייה מובילים. מנהל מערך חירום, דוברות אנשי גיוס וחברי נאמנים.

בסיוע ושותפות אנשי הארגון הקמנו מערך סימולציה מהמתקדמים בעולם. מערך המדמה אירועי חירום כמעט מציאותיים אשר עוזר לאנשי הרפואה ומערך החירום לתרגל ולהשתפר בתגובות בעת אירוע חירום. למעלה מ700 תרגילי סימולציה מתקדמים התקיימו בשיתוף פעולה חוצה יבשות עם צוותי רפואה מכל רחבי הגלובוס. כמו כן מערך הסימולציה של ארגון הצלה ללא גבולות קיים שיתופי פעולה עם כלל הארגונים: צה"ל מד"א ומשטרת ישראל.

הארגון מכשיר צוותים בארץ ובעולם. למעלה מ6000 איש הוכשרו על ידי הארגון וכיום ארגון הצלה ללא גבולות מונה צוותי רפואה ב-14 מדינות בעולם.

  • 1600 מתנדבים
  • 1320 ערכות מצילי חיים
  • 15 אמבולנס
  • 10 בימבולנס
  • 25 אופנולנס
  • 7 טרקטורון

השם החדש שלנו

ארגון הצלה ללא גבולות הוקם בשנת 2000 בשם "הצלה יהודה ושומרון" עקב עיקר פעילותו הראשונית שהתבססה על מענה חירום באזור יהודה ושומרון. עם השנים ובזכות תמיכה באמצעות התרומות שלכם הרחבנו את גבולות הארגון והקמנו צוותי רפואה מובילים וממענה יום יומי לאנשי יו"ש הרחבנו את המענה לכל רחבי הארץ והעולם. לפי כך שונה שמו של הארגון ל"הצלה ללא גבולות".

כמו כן איחדנו כוחות עם עמיתנו הבינלאומי הצלה SSF-RESCUERS WITHOUT BORDERS ושינוי השם נועד כדי לייצג את ההרחבה. הארגון שם לו למטרה לתת מענה נרחב  לאירועי חירום בכל מקום בו הארגון יידרש אליו בכל מקום בעולם.

0
מתנדבים בישראל
0
מתנדבים ברחבי העולם
0
פניות ליום
0
פרויקטים של אבטחה

מענה בחירום

ארגון הצלה ללא גבולות נותן מענה בשעת חירום ומתמחה באזורים אשר מאופיינים כמקומות בעלי סיכון גבוה כמו יהודה ושומרון ויישובי עוטף עזה. המתנדבים שלנו מוקפצים למעלה מ230 קריאות ביום ממוצע ונותנים מענה מיידי ומהיר.

תחת שאיפתנו להציל יותר חיים. זאת באמצעות הגב את התגובה המיידית בשותף בין אם בישראל ובין אם ברחבי העולם אנו נהיה הראשונים להיות ולהציל חיים.

מתנדבי הארגון הגיבו כבר למעלה מ150 אלף אירועים של תאונות דרכים, אירוע שגרה בבתים ופיגועי טרור.

 

יתרונות הארגון

ארגון הצלה ללא גבולות הוא מהמובילים בארץ ובעולם. זאת לאור ניסיון עשיר ורב שנים באזורי עימות גבוה, דבר אשר הביא ליידע ויכולות ייחודיות ומשופרות במתן מענה בעת חירום. הארגון מפתח שיתופי פעולה רבים עם צה"ל כוחות וציוותי הביטחון המקומיים ויחד נעשים תרגילי תיאום בין כוחות הרפואה הנמצאים בשטח בכל עת.

בזכות הניסיון הרב הקיים שרכשו מתנדבי הארגון, כוחות רפואה רבים מכל רחבי העולם מגיעים על מנת ללמוד מהידע והניסיון של ארגון הצללה ללא גבולות בתחום רפואת החירום.

 

מטרת הארגון ומשימותיו

ארגון הצלה ללא גבולות שם לו למטרה נעלה לפתח את תחום מענה החרום בארץ ובעולם. זאת על ידי  ציוד מסיבי של כמה שיותר מתנדבים במכשור רפואי מתקדם ובמערכות קשר אשר מיועדים להזנקת צוותי רפואה לטיפול ראשוני באירוע חירום עד הגעת אמבולנסים ופינוי הפצועים.

המשימה שלנו:

משימתו של ארגון הצלה ללא גבולות הוא להפוך את אנשי החירום בארץ ובעולם לטובים יותר, מהירים יותר ומקצועיים בתחומם. על ידי מערך מאורגן שהקים הארגון ובעזרת מערך הסימולציה אשר הקים ארגון הצלה ללא גבולות. אנו מובילים את אנשי הרפואה תחתנו להיות המובילים ביותר ולהגיע לכל אזרח ולכל אירוע חירום ברחבי הגלובוס במענה מהיר מדויק ומקצועי.

משימתנו להפוך להיות ארגון מתנדבים ישראלי עם פריסה בינלאומית הכוללת מעל ל1500 חובשים פרמדיקים ורופאים המצילים חיים ברחבי העולם. לתת מענה חירום באזורים מוכי אסון ובאזורים בעלי רמת סיכון גבוה תוך שמירה על יתרונות הארגון הכוללים. מהירות, יעילות ומקצועיות. שיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים הנמצאים במקרי חירום ושיתוף פעולה עם כלל ארגוני הרפואה סביב לעולם זאת למטרה אחת: הצלת חיים.